Park rozrywki Tusenfryd

Wyborna zabawa na świeżym powietrzu dla dużych i małych. 

Ci, którzy planują pobyt w Oslo w okresie między końcem kwietnia, a początkiem października, mogą wykorzystać jeden słoneczny dzień na wizytę w Tusenfryd. Jest to największy park rozrywki w okolicach stolicy, zgrabnie wkomponowany w zbocze wzgórza na obrzeżach miejscowości Vinterbro, około 20 minut jazdy samochodem od Oslo.

Znaleźć tu można wszystko, czego można oczekwiać od wesołego miasteczka z prawdziwego zdarzenia: kolejki górskie, tory wodne, wieżę swobodnego spadania, zamek strachu, kino 4D, karuzele, samochody elektryczne, strzelnice i t.p. Znajduje się tu też strefa basenowa ze zjeżdżalniami oraz 33-metrowa wieża przeznaczona do skoków wahadłowych na linie.

Najpopularniejsze atrakcje:

  • ThunderCoaster – Słynna kolejka górska, której konstrukcja jest w całości wykonana z drewna, dzięki czemu prędkość prawie 100 km/h osiągana przez wagoniki wydaje się znacznie większa. Podczas jazdy osiąga się krótkie stany nieważkości aż 12-krotnie. Wszystko oczywiście w 100% bezpieczne.
  • SpinSpider – Gigantyczne koło, wyrzucane ruchem wahadłowym 44 metry w górę, po czym spadające z prędkością 115 km/h i mijające ziemię o zaledwie kilkadziesiąt centrymetrów. 40 siedzących wokół pasażerów doświadcza przeciążenia równego 4,5 g, cykl powtarzany jest kilkanaście razy.
  • SpeedMonster – Okręt flagowy Tusenfryd. Wagoniki stylizowane na samochody rajdowe dzięki potężnym magnesom odpowiadającym mocy 6000 koni mechanicznych, przyspieszają na poziomym torze od 0 do 90 km/h w 2 sekundy. Chwilę po tym pasażerowie są rzucani w wir spiral i obrotów, za którymi trudno nadążyć. Pełnię doznania osiąga ten, kto odważy się zająć miejsce w pierwszym rzędzie.
  • SuperSplash – Połączenie kolejki górskiej z torem wodnym. Kilkunastu pasażerów zajmuje miejsce w łodzi Wikingów, która najpierw powoli sunie po torach, po czym nagle spada stromo w dół zderzając się z wodą zalewającą tory. Kilkumetrowe fale wystrzeliwują spod jej kadłuba wprost na zgromadzonych gapiów. Dla szukających totalnego zmoczenia zbudowano specjalny pomost.

Jadąc do Tusenfryd warto zabrać ze sobą jedzenie – to na terenie parku nie słynie z wysokiej jakości przy czym jest bardzo drogie nawet jak na norweskie warunki. Strefa basenowa BadeFryd otwarta w okresie od połowy czerwca do połowy sierpnia. Skok wahadłowy Sky Coaster jest atrakcją płatną dodatkowo. Wstęp na poszczególe atrakcje jest uregulowany wg. wzrostu odwiedzających.

Położenie i dojazd
Wesołe miasteczko leży 20 km na południe od Oslo, u zbiegu autostrad E18 i E6. Dojazd autobusem: linia 541 w kierunku Drøbak do przystanku Tusenfryd.

Ceny biletów
– Wzrost poniżej 95 cm: wstęp wolny
– Wzrost od 95 cm do 120 cm: 150 pln
– Wzrost powyżej 120 cm: 185 pln
Zniżki dla zamawiających online z wyprzedzeniem czasowym.
Godziny otwarcia
Park otwarty codziennie w okresie letnim, w weekendy w okresie wiosennym i jesiennym. Dokładne godziny otwarcia są ruchome w zależności od sezonu, informacja dostępna na stronie internetowej parku.
www.tusenfryd.no