Praktyczne zakupy na Alnabru i Storo

Tu łatwo i szybko dokupisz wszystko, czego zabraknie Ci podczas Twojego urlopu.

Planując podróż do Norwegii trudno nie mieć na uwadze, że jest to drogi kraj. Dlatego staramy się nie zapomnieć zabrania ze sobą niczego, co będzie nam potrzebne podczas urlopu. Czasem jednak, kiedy już dotrzemy na miejsce, nagła potrzeba zmusza do uzupełnienia zdekompletowanego zestawu campingowego, trekkingowego lub narciarskiego, zakupu węgla lub drewna na opał, przepalonej żarówki lub innej części zamiennej do samochodu, albo po prostu jedzenia.

Oczywiście najlepiej zaopatrzyć się we wszystko czego nam potrzeba w jednym miejscu, nie marnując cennego czasu i znacznych kwot na komunikację miejską lub benzynę i opłaty wjazdowe do centrum Oslo.

Obojętnie, czego dotyczy potrzeba – podróżni dysponujący samochodem, mogą bez wahania wybrać się prosto na tereny przemysłowe Alnabru, położone przy autostradzie E6 w dzielnicy Alna, na wschodnim krańcu miasta. Znajdujące się tam ALNA Senter jest największym branżowym centrum handlowym Norwegii, z wielkopowierzchniowymi sklepami motoryzacjyjnymi, sportowo-rekreacjyjnymi, spożywczymi i wieloma innymi. Wybór towarów na Alnabru jest naprawdę duży, a każdą branżę reprezentuje kilka konkurujących ze sobą sklepów, rozmieszczonych w samym ALNA Senter lub jego okolicy, po obu stronach autostrady.

Niezmotoryzowani mogą wybrać wersję uproszczoną i udać się do położonego znacznie bliżej śródmieścia Storo Storsenter, który ze swoimi 130 sklepami, jest największym centrum handlowym Oslo. W 2010 roku zakończono tu trwający 4 lata remont, przekształcając nieco podstarzały dom towarowy w nowoczesną i przestronną galerię.

 

ALNA Senter

 

Storo Storsenter

Adres
Strømsveien 245Dojazd

Z centrum ok. 6,5 km autostradą E6 w kierunku Trondheim, do zjazdu na Alnabru. Dalej prosto do pierwszego wiaduktu, prowadzącego na drugą stronę autostrady.

Godziny otwarcia

Poniedziałek – piątek 10 – 21.

Sobota 09 – 18.

www.alnasenter.no

 

 

 

 

 

Adres

Vitaminveien 7-9

Dojazd

Z centrum liniami metra 4 i 6 w kierunku Storo lub tramwajem nr. 11, 12 i 13 w kierunku Kjelsås i Grefsen do przystanku Storo.

Godziny otwarcia
Poniedziałek – piątek 10 – 21.

Sobota 09 – 19.

www.storostorsenter.no